Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

august 2018
E T K N R L P
« juuli   sept »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nõmme keskuse maja fassaadi kaunistab suur seinapilt

Tänasest kaunistab Nõmme keskuses Jaama tänava ja Pärnu maantee nurgal oleva maja otsafassaadi supergraafiline seinapilt pealkirjaga „Vaba lend“, mille autoriks Andreas Luigas.

Jaama 1 seinapildi autor Andreas Luigas

Jaama 1 seinapildi autor Andreas Luigas

Supergraafika eesmärk on linna kaunistamine ja Eesti professionaalse kunsti toomine linnapilti

Juba kolmandat aastat korraldas Tallinna kommunaalamet ideekonkursi „Hoone fassaadidele supergraafiliste seinapiltide rajamine“. Linnaosavalitsustelt küsiti enne konkursi väljakuulutamist ettepanekuid, millistele hoonetele võiks suuri seinapilte kavandada.

„Rääkisime eelnevalt Jaama 1 ühistu juhatusega läbi ning esitasime hoone üheks võimalikuks kandidaadiks, kuhu võiks sellist teost kavandada. Seda enam teeb rõõmu, et žürii poolt välja valitud kolmest võidutööst üks oli Nõmme linnaosa maja ning et kommunaalamet selle teostamiseks ka vajalikud rahalised vahendid leidis,“ rääkis linnaosavanem Grete Šillis.

Seinapildi autori Andreas Luigase sõnul on suusahüppajat kujutav teos „Vaba lend“ otseselt inspireeritud Nõmmel asuvatest suusahüppetornidest ning siin kandis populaarsest suusakultuurist. „Suusahüppaja sümbolina väljendab vabadust ning selle piiride kompamist. Inimese pidevat vajadust oma piire ületada. Inimene ei ole mõeldud lendama, kuid suusahüppaja seda lühikest aega just kui teeb, kohtudes taas reaalsusega, kui tema jalad maad puudutavad. See annab suusahüppajale hetke nautida täielikku vabadust, ületades inimvõimete piire,“ tutvustas kunstnik teose ideed.

Esmakordselt tehti hoonete fassaadidele supergraafilisi seinapilte Tallinnas linna tellimusel 2016. aastal. Supergraafika eesmärk on linna kaunistamine ja Eesti professionaalse kunsti toomine linnapilti. Supergraafikat eristab grafitist, et teose autor on teada ning teosele on ka luba antud, samuti suurejoonelisus ning sobivus linnapilti. Supergraafika annab kunstnikele ja disaineritele, kes tahavad panustada linnaruumi ja kunsti arengusse, legaalse ja suurejoonelise võimaluse teostada oma ideid korterelamute seintel.

Jukko Nooni
Nõmme linnaosa valitsuse avalike suhete nõunik

Comments are closed.