Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

veebruar 2016
E T K N R L P
« jaan   märts »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

Otepääle tulevad noored muusikud

16.veebruaril kell 16.00 toimub Otepää Gümnaasiumi aulas traditsiooniline Anu Kase nimelise Ansamblimuusika päeva kontsert. Esinevad õpilasansamblid Tõrvast, Võrust, Valgast, Nõost, Otepäält ja erinevatest Tartu muusikakoolidest. Oodatakse pisut üle 100 osaleja.

Põlva Muusikakooli õpilased musitseerimas 2015 a Anu Kase ansamblimuusika päeval Foto Tuuli Vaher

Põlva Muusikakooli õpilased musitseerimas 2015. a Anu Kase ansamblimuusika päeval. Foto: Tuuli Vaher

Kontserdi korraldab Otepää Muusikakool. Muusikakooli direktor Tuuli Vaher ütles, et käesoleva aasta ansamblimuusika päeva juhtmõtteks on Ameerika pop-laulja Marilyn Mansoni moto “Muusika on tugevaim võlukunst”.

“Sellel aastal on nii uusi tulijaid, kui ka neid, kes juba aasast aastasse Otepääl esinemas käinud,” selgitas Vaher. “Ansamblimuusika päeval saab kuulata mitmekülgseid ansamblikoosseise – akordioniste, flöödi-, saksofoni-, vaskpillide- ja klarnetimängijad ning erineva koosseisuga keelpilliansambleid.”

Noorte muusikute esinemist hindab žürii, kes toob iga ansambli esinemises välja midagi positiivset. Kõikidele osalejatele on auhinnad.

Anu Kase nimelise ansamblimuusika päeva toetajad on Valgamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp, Otepää Vallavalitsus.

Anu Kase oli aastatel 1980-2000 Otepää Muusikakooli õpetaja. Tema käe all õppisid paljud Otepää lapsed, neist suur osa on praegu juba täiskasvanud. 1997 aastal toimus esimene ansamblimuusikapäev Otepääl, kus Anu Kase oli üks eestvedajaid. Tema eesmärk oli sõnastatud järgmiselt: ansamblimuusikapäev on mõeldud eeskätt Lõuna-Eesti muusikakoolide õpilastele. Üritus on heaks esinemiskogemuseks ja üksteise kuulamise võimaluseks, kus saab tutvuda erinevate ansamblitega. Tänaseks on üritus saanud järjepidevaks noorteansamblite kokkusaamiskohaks.

Comments are closed.