Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

märts 2015
E T K N R L P
« veebr   apr »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Tulemuslikul inimesel on pea selge ja selg sirge

Teisipäeval, 24. märtsil toimus Rakvere Põhjakeskuses teemapäev “Terve karjäär”, kus Lääne-Viru Maavalitsuse spetsialistid tõstsid keskmesse töökarjääri tema terviklikkuses: tööelu, vaba-aja, pere, hariduse ja tervise kooskõla.

“Meie eesmärk oli teavitada, et maavalitsuse juures tegutsevad tervisedendaja, noorteinfospetsialist ja Europe Direct Lääne-Virumaa teabekesus, kelle poole ja kuhu võib alati julgelt vastava informatsiooni saamiseks pöörduda,” rääkis Lääne-Viru Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna vanemspetsialist Merle Maimjärv-Mirka.

Europe Directi maakondlik teabekeskus keskendus oma väljapanekus eeskätt teistes liikmesriikides elamist, töötamist ja õppimist puudutavale informatsiooni jagamisele.

“Tegime külastajatele ka väikese teadmiste kontrolli selle kohta, kui teadlikud inimesed üldse oma õiguste kohta on. Uurisime, kas ollakse kursis oma õigustega viibida ja elama asuda ja õppida EL liikmesriikides, kas õppimisel teise liikmesriigi kõrgkoolis võidakse küsida teilt kõrgemat õppemaksu, kas ollakse teadlik õigusest töötada ja pensionile jääda mis tahes liikmesriigis jne,” selgitasid Europe Direct teabekeskus Lääne-Virumaa infospetsialistid Merle Maimjärv-Mirka ja Moonika Aruvainu.

Küsimustele vastas pea sada inimest ja tuleb rõõmsalt tõdeda, et tegelikult on teadlikus hea. “Kõige keerulisemaks osutus ehk pensioni temaatika,” kommenteeris arengu- ja planeeringu osakonna arendusspetsialist Moonika Aruvainu.

Lääne-Viru Maavalitsuse tervisedendaja Kaidy Aljama kommenteeris, et inimene, kes on teadlik tervisemõjuritest, võimalikest ohuteguritest ja tervist kahjustavatest tegevustest, oskab enda ja teiste tervist hoida. “Vaimselt ja füüsiliselt terve inimene on võimeline tööl olles maksimaalselt panustama, seeläbi ise arenema ning karjääri tegema,” oli tema sõnum.

Päeva kordaminekule aitas tublisti kaasa ka haridus- ja sotsiaalosakonna praktikant Brenda Eistre, kes lõi aktiivselt kaasa ja sai uusi kogemusi üritusele eelnenud ettevalmistusprotsessides, kui ka kohapealsete tegevuste läbiviimisel.

“Terve karjäär” teemanädal on Eesti Karjäärinõustajate Ühingu poolt algatatud iga-aastane sündmus, mil keskmesse tõstetakse karjäär tema terviklikkuses: tööelu, vaba-aja, pere, hariduse ja tervise kooskõla. Tegevus on suunatud nii praegu töötavatele, ettevõtjatele, juhtidele, tööturgu sisenevatele või kannapööret planeerivatele, aga ka pensioniplaane tegevatele inimestele üle Eesti.

Comments are closed.