Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

juuni 2014
E T K N R L P
« mai   juuli »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Eesti Läänemere-sõbraliku põllumajandustootja konkursi võitis Mätiku talu Pärnumaalt

Foto: elfond.ee

Täna kuulutati välja selle aasta Läänemere-sõbraliku põllumajandustootja Eesti vooru võitja, kelleks on Aivar Pikkmets Mätiku talust Pärnumaalt.

Mätiku talu, mis ühtlasi esindab Eestit rahvusvahelisel Läänemere-sõbralike talunike konkursil, pälvis tunnustuse keskkonnasõbraliku mõtteviisi tervikliku ja läbimõeldud jälgimise eest mahepiima tootmisel.

Keskkonnasõbralikud talud nagu Mätiku aitavad vähendada liigsete toitainete voolu Läänemerre ning toetavad seeläbi meie kodumere kehva olukorra paranemist. “Kuna põllumajandus mõjutab veekogude olukorda väga palju, peame oluliseks tunnustada põllumajandustootjaid, kes suhtuvad keskkonda arvestavalt ja hoolivalt,” selgitas žürii liige ning Eestimaa Looduse Fondi loodussõbraliku põllumajanduse ekspert Aleksei Lotman.

“Tänavune konkurss oli väga tasavägine ning kõik osalejad väärivad tunnustust. Mätiku talu paistis silma tervikliku keskkonnasõbraliku lähenemisega: talu järgib läbivalt mahetootmise põhimõtteid, piimakarja abil säilitatakse loodusväärtuslikke puiskarjamaid, mis on Eestis üha haruldasemad. Sealjuures saab Mätiku talus toodetud piima osta mitmetest mahepiima automaatidest,” selgitas Lotman.

Mätiku talu esindab sellel aastal Eestit rahvusvahelisel Läänemere-sõbralike põllumajandustootjate konkursil. Kõige Läänemere-sõbralikum talu ja 10 000 euro suuruse auhinna pälvija selgub üheksa riigi voorude võitjate hulgast 23.-24. septembril Varssavis toimuval keskkonnasõbraliku põllumajanduse konverentsil.

Konkursi eesmärk on pöörata heade eeskujude varal tähelepanu põllumajanduse mõjule ning keskkonnahoidlikuma põllumajanduse vajadusele kogu Läänemere piirkonnas. Auhinda antakse välja koos Maailma Looduse Fondi, Eestimaa Looduse Fondi ja teiste partneritega aastast 2009 ning konkursil osalevad Saksamaa, Rootsi, Soome, Taani, Venemaa, Läti, Poola, Leedu ja Eesti talunikud. Varasemalt on tiitli pälvinud Poola, Rootsi, Soome ning Eesti põllumajandustootjad. Eelmistel aastatel on rahvusvahelisel konkursil Eestit esindanud osaühing Viraito Jõgevamaalt, Marjasoo talu Tartumaalt ja perekond Tobreluts Põlvamaalt. 2013. aastal võitis Harjumaa mahetootja Saidafarm rahvusvahelise peaauhinna.

 

Comments are closed.