Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

mai 2014
E T K N R L P
« apr   juuni »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Lastefondi luulekonkursist võttis osa suur hulk lapsi üle Eesti

Märtsi- ja aprillikuu jooksul viis SA TÜK Lastefond läbi algkoolilastele suunatud luulevõistluse „Mõmmiku head teod“, kuhu laekus kokku 387 tööd lastelt üle Eesti. Keerulise hindamistöö tulemusena selgitas žürii välja parimad tööd kolmes vanusegrupis.

1.-2. klassi laste seas tunnistati parimaks 8-aastase Pühajärve Põhikooli õpilase Ander Alliksaare luuletus „Haige olla väga paha“. Talle järgnesid Karl Markus Kallas (7-aastane, Lümanda Põhikool) luuletusega „Kuidas Peep sõi magusat“ ning Nelle-Ann Vare (9-aastane, Ülenurme Gümnaasium) luuletusega „Mõmmiku kevad“. Eriauhinna vääriliseks pidas žürii Kristi Malmi (8-aastane, Lümanda Põhikool) värsirida „Kui lont ei kuula sõna…“.

Järgmise vanusegrupi (3.-4. klass) võitjaks kuulutati 11-aastane Simuna Kooli poiss Tony Priks, kes saatis võistlustulle oma luuletuse „Mõmmiku heateod“. II-IV kohta jäid jagama Jonete Visnapuu (11-aastane, Simuna Kool) luuletusega „Mõmmiku heategu“, Liisa Oks (11-aastane, Miina Härma Gümnaasium) luuletusega „Headusering“ ning Anete Otti (3. klass, Rapla Vesiroosi Gümnaasium ) luuletusega „Sul olen mina!“. Eriauhinna pälvis Helena Siimsoo (4. klass, Lähte Ühisgümnaasium) salm „Kunagi, midagi, kedagi“.

5.-6. klassi õpilaste vanuserühma silmapaistvamad luuletuse kirjutasid 13-aastane Valgu Põhikooli poiss Markus Heinla („Headus-teadus-seadus“) ja 12-aastane Viljandi Kesklinna Kooli tüdruk Marie Ruut („Mõmmik aitab alati“), kes jäid jagama I ja II kohta. Kolmandale kohale tuli 12-aastane Madeleine Monika Mandre oma luuletusega „Mõmmiku head teod“. 

Eriauhind kõige enam vaeva nägemise ja heasüdamlikkuse eest anti ka neljale Abja Gümnaasiumi 5. klassi tüdrukule Heliisile, Helenale, Karmenile ja Kailale, kes koostasid väga vahva albumi luuletuste, mõistatuste ja piltidega ning saatsid TÜ Kliinikumi lastekliiniku väikestele patsientidele ka kommi.

Töid hindas žürii, kuhu kuulusid lastekirjanik Ilmar Trull ning Lastefondi vabatahtlikud. Hindajate töö osutus väga keeruliseks, sest luuletusi oli laekunud hulgim ning paljud neist olid üksteisega üsna sarnased. Kõige tasavägisem oli võistlus viimases vanuserühmas ehk 3.-4. klasside hulgas.

Võitjad autasustatakse auhindadega Ahhaa teaduskeskuselt, A. Le Coq`ilt, Saku Õlletehaselt, Rahva Raamatult, Nukuteatrilt ja Kalevilt.

Hetkel tegeleb Lastefond lisaks premeeritutele teistegi silmapaistvamate luuletuste väljavalimisega luulekogusse, mis on plaanis välja anda käesoleva aasta jooksul.

Valiku luuletustest, mis olid tublide värsiseppade poolt ka illustreeritud, leiad meie Facebooki lehelt.

Comments are closed.