Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

Smuuti meistrivõistlused ootavad osa võtma

18802_649582775055590_1304310891_nTaimetoidupäeval, 14. aprillil kell 14 oodatakse kaheliikmelisi võistkond osalema Telliskivi loomelinnakus toimuvale smuutide meistrivõistlustele.

Võistluse eesmärk on kummutada arusaama, et smuuti on vaid piimakokteil marjadega. Grüne Fee Eesti toetusel kasutatakse võistlusel smuutides ka värsket kurki, salatit või ürte, mis sobivad hästi smuuti komponentideks ning aitavad süüa päeva jookul rohkem rohelisi lehtvilju. Smuutidesse roheliste lehtviljade lisamine muudab nende söömise ka lastele meelepärasemaks.

Võistlustel valminud smuutisid hindab žürii koosseisus Eesti Toitumisteraapia Assotisatsiooni ETTA president Annely Soots, Taimetoidumessi korraldaja Annika Lepp, F-Hoone esindaja.

Smuuti meistri tiitli saanud võistkonnale on auhinnaks maitsev taimetoiduõhtusöök kahele F-Hoones väärtuses 30 eurot, ajakirja “Toitumisteraapia” kuus ilmunud numbrit ja Toivo Niibergi värskelt ilmunud raamat “Toorsalatid”.

Smuuti meistrivõistluste tingimused:
- võistkond koosneb kahest inimesest
- smuuti valmistatakse kohapeal
- smuuti koostises võib kasutada kuni kaheksat taimset komponenti (ka taimsed piimad)
- kasutatakse vähemalt ühte Grüne Fee Eesti poolt pakutavat toodet, mille saab kohapealt: kurki, spinatit, rohelist basiilikut, lehtsalatit, lollo rosso salatit, tammelehesalatit, melissi, tilli või peterselli
- ülejäänud smuuti valmistamiseks vajaminevad komponendid tuleb võistkonnal ise varuda
- võistkond esitab smuuti žüriile degusteerimiseks
- võistkond avaldab züriile smuuti retsepti
- smuuti valmistamisel jälgitakse toiduvalmistamise ja hügieeninõudeid
- blenderid on korraldajate poolt (soovi korral oma blender), kraanivesi on saadaval. Muud vajaminevad tarvikud tuleb võistkonnal endal varuda
- smuutide retseptid avaldadakse ka taimetoidupäeva Facebooki lehel

Lisainfo ja registreerimine: kylliholsting@gmail.com

Comments are closed.