Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

detsember 2012
E T K N R L P
« nov   jaan »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Avatud Lõõtsade päev Põlvas kutsub kuulama

Juba traditsiooniks kujunenud jaanuarikuine ärataja, Avatud Lõõtsade päev, saab toimuma ka 2013. aastal. 5. jaanuaril ootab MTÜ Lõõtspilliselts kõiki ilusa traditsioonilise muusika sõpru Põlva Kultuuri ja Huvikeskusesse meeleolukale kontserdile. Pidu algab keskpäeval, kell 12:00 ja head muusikat jagub kahe ja poole tunni jagu. Sissepääs kontserdile on prii.

Avatud Lõõtsade päeval saab kuulda mängimas: Lõõtsakuningaid, Põlva lõõtspillimängijate kursuse tüdrukute ansamblit (Merili Moosus, Kaile Mumm, Merili Murde, Ester Must) ja noorte meeste ansamblit (Henrik Hinrikus, Toomas Ojasaar, Ants Järv), noori tulevikulootusi Mart Kirotari ja Kristin Semmi, Põlva Lõõtspilliklubi, ja lõõtsade koondorkestrit.
Erikülaliseks on sel päeval Tallinna Lõõtsaklubi.

Tänavuse kontserdi teine pool on pühendatud MTÜ Lõõtspilliseltsi uuele algatusele – rahvakandle mängimisele. Sellele kaunile traditsioonile hakatakse Eestis järjest rohkem tähelepanu pöörama (MTÜ Lõõtspilliseltsi kursus, Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu kandlemängijate kaardistamine, Eesti Pärimusmuusika Keskuse kandleõpetajate mentorprogramm) ning nende protsesside rõhutamiseks on rahvakandlele pühendatud Avatud Lõõtsade Päeval eriline tund.

Kandlevirtuoos Heino Sõna ja Põlva rahvakandlemängijate algkursuse kursuslaste ja õpetajate (Kalle Vassila; Heino Tartes jt) abil toob üritus kuulajateni parima osa sellest kaunist traditsioonist.

Üritust korraldab MTÜ Lõõtspilliselts. Sündmust toetab Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa Ekspertgrupp.

Comments are closed.