Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

juuli 2012
E T K N R L P
« juuni   aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Mõnusate mõtete mess ootab viimaseid registreerijaid

Üks väike Jõgevamaa küla, kelle tunnuslauseks on Jõgevamaa jõhvikas ootab positiivselt mõtlevaid ja maailma muuta soovivaid vahvaid inimesi Mõnusate Mõtete Messile, mis toimub 4. augustil 2012 Juula külas. Osaleda soovivatel seltsidel ja organisatsioonidel on aga registreerumisega aega veel vaid selle pühapäeva, 15. juulini. Loomulikult on oodatud kõik niisama kuulamis- ja kaasamõtlemishuvilised.

Tegemist on vabaõhuüritusega, kus mitmed seltsid üle Eesti astuvad oma boksiga üles, tutvustavad oma tegemisi ja näitavad oma tooteid-teenuseid. Kõik kohaletulijad osalevad maa- ja külaelu puudutavates teematubades: külanoore kükitamise koht, kesk-ea-rõõmud, penskarite teemaja ja maailmalõpu ennetamise tuba. Toimub hingega asjade oksjon, mille tulu läheb Tabivere hooldekodule. Oksjonile oodatakse igalt seltsilt midagi isetehtut.

„Otsime just selliseid heas mõttes kiiksuga seltse, kes millegi tavatu ja uudse ettevõtmise on ellukutsunud või omanäolise toote-teenuse loonud. Oodatud on näiteks sotsiaalse ettevõtlusega tegelejad, kes saavad demonstreerida kuidas ja millega nad oma piirkonna sotsiaalseid probleeme leevendada püüavad; oodatud on kogukonnateenuste pakkujad, kes saavad oma tooteid ning teenuseid reklaamida ning anda teistele häid ideid ka oma kodukohas sarnaste omatuluteenimisviiside käivitamiseks; oodatud on külaseltsid, kes midagi vahvat on loonud küla kultuuri- ja seltsielu rikastamiseks: oma küla raha, oma pallimäng, oma „firmatoit“; oodatud on kindlasti ka õpi- ja töötubade pakkujad, miks mitte koolituste pakkujad, käsitöömeistrid,“ selgitab Juula külavanem Eneli Kaasik.

„Samuti võiks reklaamida oma hästitoimivaid suurüritusi: kellel laat, kellel spordiüritus, kellel looduhariduslikud matkad. Lühidalt võiks letile panna kõike, mis on vahva ja mida teil oleks teistele näidata-tutvustada- müüa,“ lisab ta. Küsimusele, millest selline idee tuleb, antakse selgitus, et Juula külas käibki pidev mõttetöö elu paremaks muutmise nimel. „Mõttetöö tulemusena löövad silmad särama ja valmib jalgratas! Siis aga- oh üllatust- avastame- see on juba leiutatud! Järelikult on keegi sellele probleemile samuti mõtelnud. Iga kord ei ole ju vaja jalgratast leiutada, vaid võiks saada rohkem kokku selliste maailma-parandajatega ning jagada oma mõtteid.“

Teematubadest tulnud headest mõtetest ja lahendusteedest koostatakse aga augusti jooksul Mõnusate Mõtete memorandum, mis saadetakse kõigile osalenud seltsidele, kohalikku ajakirjandusse ning omavalitsusse. „Oma elu rikastamiseks ja suurte asjade ellukutsumiseks ei ole kuigi palju vaja: piisab heast tahtest, käputäiest ühes suunas mõtlevatest inimestest ja elu ongi värvilisem. Messilt kojunaasnu pagasis peaks seega olema paras ports häid mõtteid, lisadoos entusiasmi, mõned flaierid, mõned uudistooted, mõned uute sõprade aadressid ning uute koostööpartnerite andmed,“ selgitab külavanem lõpetuseks, miks on üritus oma silmaga väärt kaemist.

Kõik Eesti küla-, kultuuri- ja käsitööseltsid peavad osalemissoovist teada andma aadressil eneli.pyhvel@kliinikum.ee

Täpsem informatsioon ja ajakava: www.juula.ee

 

2 comments to Mõnusate mõtete mess ootab viimaseid registreerijaid