Sindi Raadio sai aastaseks

Täna tähistas piduliku koosviibimisega oma esimese tegevusaasta täitumist Sindi Avatud Noortekeskuse juures tegutsev raadioring Sindi Raadio, mille ellukutsuja, eestvedaja ja juhendaja on Sindi gümnaasiumi seitsmenda klassi õpilane Kaur Kasemaa.

https://www.youtube.com/watch?v=eAmtCFJ8jiA

Sindi Avatud Noortekeskuse raadioring tähistas väikeses seltskonnas oma tegevuse esimese aasta täitumist Foto Urmas Saard
Sindi Avatud Noortekeskuse raadioring tähistas väikeses seltskonnas oma tegevuse esimese aasta täitumist. Foto: Urmas Saard

Sündmuse tunnistajatena olid kutsutute hulgas Kauri meeskonna innukamad abilised Karl Hussar, Fred Hussar, Mattias Buht, Edwin Eilandt, Ats-Tobias Pikk ja kõige lähemad toetajad. Suurim toetaja on kahtlematult noortekeskus ja selle juhataja Helle Vent, kes võimaldab ruumide kasutust ning hädavajaliku tehnika kasutamist. Väga tähtis on ka koduste pöidla hoidmine. Seepärast olid kohal Kauri ema Inga ja õde Kaari, samuti Karli ja Fredi ema Astrid. Kuid kutsutud seltskonnas oli teisigi.

Esimeste külaliste saabumise ajal riputas Kaur koos Kaari ja Hellega lae alla kollaseid õhupalle. Kõrvaltoas käis lauakatmine, mida aitas korraldada Maili Isand. Määratud ajal sisenesid ühtejärge oodatud külalised. Viimaste külaliste ooteaega täideti noortekeskuses leiduvate tegevustega. Fred õpetas oma emale piljardi mängimist. Heiko Kivila tutvustas noortekeskusele ostetud kolmemõõtmelise (3D) printeri kasutamise võimalusi, teised vestlesid niisama või abistasid laua katmisel.

Ja siis palus Kaur kõigil istet võtta. Esmalt rääkis ta Sindi Raadio tegevusest. Esimene saade jõudis kuulajateni mullu 26. oktoobril. Aastaga on Youtube kanalil edastatud 22 saadet. Lühike videoülevaade meenutas läbitud aasta tegemisi. Sindi Raadio on lisaks raadiosaadetele teinud ka videouudiseid. Kaugeim väljasõit oli Narva päevadele, kus 3. juunil toimus Narva seebikarbiralli. Oma kardiga osales rallil ka Sindi gümnaasiumist kaks meeskonda. Väärib märkimist, et sellest sündmusest tegi Kaur ülevaatliku kajastuse nii uudisnupukest kirjutades, kui pildigalerii ja videolõiguga. Paar päeva hiljem tegi ta suuremahulise otseülekande lipu päeva tähistamisest Sindis. Ka Sindi Skate jõudis ülevaatliku videona huvilisteni. Alles 13. oktoobril peeti Sindi gümnaasiumi aulas lauatennise võistlus, mis leidis aset 7.a klassi õpilaste majanduse tunni raames. Sellestki valmis Kauril uudisnupuke koos pildigaleriiga. Kaur on raadioajakirjanduse tegevuse ulatust laiendanud palju mitmekülgsemaks, kui seda raadiosaadete toimetamine esmapilgul nõuaks. Ta mõistab, et lisaks audiotehnika tundmisele ja selgelt arktikuleeritud sõna kasutamise vilumusele tuleb kasuks ka uudiste kirjutamise oskuse arendamine, samuti pressifotode ja videoklippide tegemine. Vähe sellest, ta peab tähtsaks ka turundamist. Sellepärast asus ta üsna varsti pärast esimeste saadete katsetusi koostööd tegema Külauudiste portaaliga, et leida suuremat väljundit oma raadioajakirjanduslikule tegevusele. Kauri poolt valminud Sindi Raadio uudised kirjapildis, fotodena ja videoklippidena on leidnud avaldamist esmalt Külauudiste portaalis.

[pullquote]Pigem on õigem rääkida koostööst.[/pullquote]Tuleb rõhutada, et kõiges on esmane initsiatiiv tulnud temalt, mitte väljapoolt. Ka tänane sünnipäeva pidu toimus Kauri eestvedamisel ja juhtimisel. Pärast tegevuse kokkuvõtlikku tutvustamist andis ta üle tänukirjad oma meeskonna kaaslastele: Karl, Fred, Mattias, Edwin, Ats-Tobias. Helle Vendile kinkis ta erilise abi eest Sindi Raadio logoga tassi. Samuti tänas ta raadioringi nimel abi ja toetuse eest Külauudiste portaali ja MTÜ Eesti Lipu Seltsi. Kuid abi on olnud vastastikune. Pigem on õigem rääkida koostööst.

Sünnipäevale kohaselt ütlesid häid sõnu ka külalised. Helle Vent ütles, et alates järgmisest nädalast lisanduva fotoringiga, mida hakkab juhendama Helen Parmen, töötab Sindi noortekeskuses ühtekokku jumalatosin huviringi. Need on siis lisaks eelnimetatutele veel matkaring, kitarriring, arvutigraafika, lauamängude ring, kunstiring, iluvõimlemine, trummiring ja Pärnu maanteel tegutsev juhtraja automudelismi ring. Noortekeskust külastab keskeltläbi 40 noort, mõnel juhul päevas kuni 70 huvilist, seda küll erinevatel kellaaegadel kokku. Kui kõigil ringidel on kinnitatud ka keegi asja tundev juhendaja, siis ainsana raadioringil selline inimene puudub, sest noorukid tulevad hästi toime ka ilma selletagi. Et raadioringi tehnilised võimalused veelgi paremaks muutuksid, kingib noortekeskus neile uue kaamera: Microsoft Life Cam Stuudio. Kuna vormistatud tellimus ei jõudnud õigeaegselt kohale, siis kinkis Helle täna üksnes suurte kirjadega kaardi. Kingitus ise peaks loodetavasti noorhärrade kasutusse jõudma juba lähipäevil.

[pullquote]Karli ja Fredi ema Astrid ütles, et väikestest asjadest saavad alguse suured.[/pullquote]Karli ja Fredi ema Astrid ütles, et väikestest asjadest saavad alguse suured. Ta kiitis Kauri innukust ja usub, et noormees teeb tulevikus veel palju suuremaid tegusid. Astrid tunneb head meelt, et tema lapsed on leidnud Sindi noortekeskuses meelepärase tegevuse. Kauri ema jutustas heasüdamlikult naerdes kuidas poja toas jääb sageli ruumi väheseks, sest kogu ruum on tehnikat täis laotatud. Aga ema ei pahanda, kui Kaur mõned asjad lahti kisub ja siis jälle kokku monteerib. Nii õpibki kõike paremini tundma.

Pidulaual olid noortekeskuse poolt soolane kringel ja pirukad. Ülejäänu valmistasid noored ise, ka tordi. Aluse aitas siiski küpsetada Inga. Sindi Raadio logoga suhkruprindi tegi ära Elleni pagar. Tordi lahtilõikamise au jäeti Kaurile ja tema emale.

Edasi jätkus pidupäev Eilandti räppimist kuulates. Esimene lugu oli unistamisest.

Urmas Saard

Samal teemal:

Saatejuht Kaur Kasemaa ja külalisena Edwin Eyland Foto Urmas Saard

 

 

 

Otse-eetris on Sindi Raadio

Share via
Copy link
Powered by Social Snap