Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

mai 2019
E T K N R L P
« apr   juuni »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ACE Logistics saab uue üle 6000 ruutmeetrise lao- ja terminalihoone koos kontoripinnaga

Transpordi- ja logistikaettevõte ACE Logistics saab 2020. aasta alguses Rae valda Lehmja külla uue, praegusest 2,5 korda suurema 5 miljonilise logistikakeskuse, mille paneb püsti Mapri Ehitus.

ACE Logistics uus hoone

ACE Logistics uus hoone

Büroo osa fassaadile ja katusele tulevad hoone energiatõhusust tõstvad päikesepaneelid

Andres Matkur, ACE Logistics Grupi tegevjuht ütleb, et Tallinna Lennujaama juurest, kus on tegutsetud nüüdseks juba 20 aastat, paneb ettevõtte Rae valda kolima ruumipuudus ja vajadus laieneda. Uus hoone on projekteeritud ettevõtte kasvavatest vajadustest lähtuvalt. “Meie uus logistikakeskus saab olema 2,5 korda suurem, saame kindluse, et tuleme toime tänasega võrreldes vähemalt viis korda suuremate kaubamahtudega. Täna ei ole meil piisavalt üheaegseid laadimisvõimalusi, laadimissildade arv on piiratud, veokitega on seetõttu raskevõitu opereerida. See kõik tähendab omakorda ebaefektiivseid tööprotsesse, mida saab uue hoone lahendustega oluliselt parandada,” räägib Andres Matkur.

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht: “Objekti maht on keskmisest suurem, keerulised töölõigud on seotud keldrisse rajatava 550-kuuupmeetrise tuletõrjevee mahutiga ja büroo fassaadi erilahendustega. Meie eesmärk on ette antud lühikese ajaga panna püsti kvaliteetne ehitis. See eeldab tööprotsesside head planeerimist ja meeskonna head koostööd alates projekteerimisest lõpetades kasutusloa väljastamisega.”

Uue hoone fassaadil kasutatakse liigendatud klaaspindasid. Peasissepääsu klaaspinna ees on diagonaalselt ning omavahel paralleelselt paiknevad päikesevarjestuse lamellid, mis teevad hoone eripäraseks ning aitavad kaasa energiatõhususe tõstmisele. Büroo osa fassaadile ja katusele tulevad hoone energiatõhusust tõstvad päikesepaneelid.

Kolmekorruselise hoone ehitust finantseerib SEB pank, kogu investeeringu suurus on 5 miljonit eurot. Krunt on soetatud varuga, et saaks vajadusel veel 4000 ruutmeetri jagu juurde ehitada.

ACE Logistics Grupp koosneb üheksast Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes ja Soomes tegutsevast ettevõttest. Grupi ettevõtted pakuvad erinevaid transpordi- ja logistikateenuseid sh lennu-, mere-, maantee- ja raudteetranspordi teenuseid, samuti lao- ning tolliteenuseid. ACE Logistics Grupp annab tööd 150 inimesele, ettevõtte 2018. aasta konsolideeritud käive oli 32 miljonit eurot.

Mai Sillamäe

Comments are closed.