Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

aprill 2019
E T K N R L P
« märts   mai »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Fotogalerii: Pärnu päeva üks osa möödus Sinilillejooksul ja Keskväljakul

Tänasel Pärnu päeval starditi Venuse bastioni kõrvalt heategevuslikule Sinilillejooksule. Üldarvestuses läbis 3,2 kilomeetri pikkuse jooksuraja võitjana Martin Tarkpea, kelle ajaks mõõdeti 10.20, naistest oli ajaga 11.24 kiireim Anu Teppo.

Tänavune Sinilillejooks avati Pärnus. Foto Urmas Saard

Tänavune Sinilillejooks avati Pärnus. Foto: Urmas Saard

Sinilillekampaaniat avades ütles Kaitseväe asejuhataja kindralmajor Indrek Sirel, et toetust on tunda iga päev.

Sinilillejooksu distantsiks valitud 3,2 kilomeetrit on kaitseväelaste üldfüüsilise katse kohustusliku jooksu osa, milles võisid kõik soovijad ennast proovile panna. Lisaks jooksmisele tuli sooritada istessetõuse ja kätekõverdusi.

Vallikääru piirkonnas läbiviidud Sinilillejooksuga avati Pärnus kuues sinilillekampaania “Anname au!”. Sellega kutsuti üles kandma sinilillemärki, et toetada Kaitseliidu ja Kaitseväe veterane. Annetusi kogutakse vigastatud veteranide, nende lähedaste, aga ka üldisemalt tervishoiu ja spordi hüvanguks. Sinilillesümboolika müügituluga toetatakse Lõuna-Eesti Haigla SA taastusravi seadmete soetamist ja MTÜ Peaasjade vaimse tervise edendamist, samuti aidatakse Võru linnal rajada välijõusaali, invaspordi liidul korraldada istevõrkpalli treeninguid ja osaleda võistlustel.

Sinilillekampaaniat avades ütles Kaitseväe asejuhataja kindralmajor Indrek Sirel, et toetust on tunda iga päev. „Aga aprillis, kui sinililled hakkavad õitsema, on seda eriti tunda. Uskuge mind – seda toetust on vaja.” Sireli sõnul läheb seda vaja tegevteenistuses, nendele, kes on teenistuse lõpetanud ja elavad oma tavalist elu, neile, kes asuvad missioonidel või valmistuvad esimeseks missiooniks. „Nad teevad seda rasket sõduritööd ja selle eest anname nendele au,“ kinnitas Kaitseväe asejuhataja.

Aprilli lõpuni kestva tegevuse vältel saab Pärnu järel osaleda veel jooksudel Tartus, Tallinnas, Brüsselis, Kopenhaagenis ja esmakordselt Narvaski. Veteranikuu tippsündmuseks kujuneb 23. aprillil Tallinnas Vabaduse platsil toimuv Veteranirock.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius kiitis kohaletulnuid ja jooksjaid, kes annetasid stardimaksu heategevusliku sinilillekampaania heaks ning suundus oma tevitussõnavõtu järel otseteed ka ise sinilillesümboolikat ostma.

Tegevust jätkus Pärnu päeval kogu Keskväljaku avarale alale. Rokkbänd Kitarripatarei mängis platvormautol. Elavat huvi tekitas väljakul seisev ajaloolise soomusauto Estonia koopia, mis valmis mullu Kaitseliidu sajandaks sünniaastaks. Koopia ehituseks kasutati 8–10 mm paksust soomusplekki, lahinguosa tugevdati 6 mm kaevikukilpidega. Soomusauto Estonia koopia ehitaja oli Kaitseliidu tellimusel Saaremaa Sõjavara Selts Margus Sinimetsa juhtimisel.

Väljakul olid esindatud Eesti NATO lahingugrupp, Kaitseliidu Pärnumaa malev ja Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond, Lääne-Eesti pommigrupi demineerija, politsei- ja piirivalveamet ning päästeteenistus oma tehnikaga. Redelauto tõstuk paistis ligemale kutsuvalt päris kaugelt kätte. Jagati Kaitseliidu logoga õhupalle ja kutsuti sõdurisuppi sööma.

Urmas Saard

Comments are closed.