Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

november 2018
E T K N R L P
« okt   dets »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Mardinädal lõpeb Tartus “Hakkame santima!” välisrühmade kontserdi ja perepäevaga

Mardinädala lõpetab täna, 11. novembril, Tartus Eesti rahva muuseumi teatrisaalis toimuv välisrühmade kontsert ning festivali perepäev.

Enne kontserdi algust on kõikidel võimalus Liisa Maasiku juhendamisel endale valmistada üks vahva kadrimask

Päev algab kell 12 kadrimaskide valmistamisega ja erinevate meisterdamiste- ja rahvamängudega lastele ning jätkub kell 12:30 festivali välisrühmade kontserdiga, kus iga kollektiiv tutvustab parimaid palasid oma riigi mardikombestikust.

11. novembril toimuval kontserdil saab näha Itaalia, Läti ja Venemaa maskeerimiskombeid. “Boes and merdules” on legendaarne meeste folklooriansambel Itaaliast, Sardiiniast, kes tutvustab põlist Ottana piirkonna karnevalikultuuri. Kandes efektseid ja lärmakaid, suurte kelladega koormatud härja ja karjuse kostüüme, sümboliseerib nende esitatud rituaal igavest võitlust inimese ja looma vahel.

“Banga” on folklooriansambel Lätist, Riiast, kes esitleb meie kultuuris juba haruldaseks jäänud hingesantide traditsioone ning ka läti lõbusaid ja lustlikke mardisandikombeid.

“Ugrada” (Pihkva) ja “Guselki” (Narva) tutvustavad vene maskeerimis- ja karnevalikombestikku ning lisaks erinevaid laste laulumänge, mida saab ka kaasa tantsida.

Enne kontserdi algust on kõikidel võimalus Liisa Maasiku juhendamisel endale valmistada üks vahva kadrimask, et olla kadripäevaks aegsasti valmis! Lisaks saab valmistada endale iga mardi- ja kadrisandi raudvarasse kuuluva kadrivitsa ja kaunistada festivali logoga – mardimardikaga – oma andide kogumise kotti.

Peo korraldavad Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskus Euroopa kultuuripärandiaasta sanditamisaktsiooni “Hakkame santima!” raames.

Kontserdi lõpetavad üllatusmardisandid Eestimaalt.

Sissepääs kontserdile prii.

Annela Laaneots
Eesti Folkloorinõukogu teabejuht

Samal teemal:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Reedel joostakse Eestis marti: rahvusvaheline sanditamisfestival „Hakkame santima!“

Comments are closed.