Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

oktoober 2018
E T K N R L P
« sept   nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Ansambel U: tähistab 15. sünnipäeva

16. oktoobril tähistab Eesti aktiivseim nüüdismuusika ansambel U: kontserdiga sarjas URR (U: Rahvusringhäälingus) oma 15. sünnipäeva. Kuigi ansambel loodi 2002. a lõpus, astus U: üles oma esimese täiskavaga täpselt 15 aastat tagasi, 16. oktoobril 2003 festivalil NYYD, mida ansambel peab oma tõeliseks sünnipäevaks.

U Pranstusmaal, august 2018 Foto Ninh Lê Quan

U: Pranstusmaal, august 2018. Foto: Ninh Lê Quan

Kavas:
Muusikaline tervitus
Tatjana Kozlova-Johannes „Circles” (2004 )
John Cage „Child of Tree” (1975)
Ivan Fedele „Immagini da Escher” (2005)

Viis aastat tagasi, tähistamaks oma 10. tegevusaastat, käivitas U: koostöös Klassikaraadioga kontserdisarja URR, mis kandis toona alapealkirja „10 aastat vastupanu”. Vastupanu all pidas U: silmas eelkõige mitte kaasa minna mugavusega, seada endale pidevalt uusi väljakutseid, mitte teha allahindlusi sisu ja kvaliteedi suhtes. Sarja üheks eesmärgiks on tõsta üldist teadlikkust nüüdismuusikast, kasvatada nö kultuurikihti selles vallas. Igal kontserdil on kindel teema, mis tutvustab erinevaid tahkusid nüüdismuusikast. Sarja jooksul on esmaesitlusele toodud mitmeid maailmas tunnustatud heliloojate väärt-teoseid, mis senini Eestis kõlanud ei olnud. Lisaks kõlavale muusikale tutvustavad Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes teoste ja teemade tausta, kontsertidest toimuvad otseülekanded Klassikaraadio eetris. Käesolev kontsert on sarjas järjekorralt kahekümnes.

Viimase viie aasta jooksul on U: tegevus aina hoogustunud. Lisaks kontsertidele Eestis (kontserdisarjad URR ja avalike töötubade sari Residentuu:r, traditsioonilised vana-aasta kontserdid, osalemine Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sügisfestivalil jpm), on U: esinenud väärikatel festivalidel välismaal: Nordic Music Days (Helsinki), Nuova Consonanza (Rooma), Third Practice (Richmond, USA), Biennale di Musica Venezia (Itaalia), Virtuosi of XXI Century (Recife, Brasiilia), Dark Music Days (Island), Musiktheatertage Wien (Viin), Le Bruit de la Musique (Saint-Silvain-sous-Toulx, Prantsusmaa). Tähelapanu on köitnud U: innovaatilised projektid „Publikuorkester” ning virtuaalreaalsust kasutav projekt „Vaata enda ümber, vaata enda sisse”.

Et U:-l ideed otsa saaks, pole hetkel ette näha.

Käesolev kontsert teeb mõningase läbilõike ansambli ajaloost ning erinevatest tahkudest, millega U: tegeleb.

„URR-20: Ansambel U: 15 juubel!“
T 16.10, kell 19:00
Eesti Raadio 1. stuudio (Kreutzwaldi 14, Tallinn)
Otseülekannde Klassikaraadios
Pilet: 5/3 EUR kohapeal

 

Comments are closed.