Automudelismi juhtrajasõidu karikasarja 2017 lõpetamine Sindis

Laupäeval, 25. novembril, kogunes Sinti 30 mudelisportlast Tallinnast, Haapsalust, Äksist, Jõõprest, Sauelt ja Sindist.

Automudelismi juhtrajasõidu karikasarja 2017 lõpetajad Sindis Foto Urmas Saard
Automudelismi juhtrajasõidu karikasarja 2017 lõpetajad Sindis. Foto: Urmas Saard

Aktiivsemad tulid juba reede õhtul harjutama, et laupäevaks asi paremini „käpas oleks”. Nagu tavaks kujunenud, oli kavas kaks klassi: N-14 ja PR-24. Teistes klassides olid tulemused juba varem selgunud.

Laupäeval avati rada kell 8.00 treeninguks. Kell 8.45 alustas tehniline komisjon ja kell 9.00 võtsid raja ääres kohad sisse esimesed N-14 klassi võistlejad. Registreeritud oli 13 võistlejat ja osalejad jagati kahte gruppi. A grupis juba „vanad kalad” ja B grupis madalama reitinguga ja uued tulijad. Kuna kodurajal on kõige parem võimalus võistlemist üldse alustada, siis sai esimeseks tuleprooviks võistlema pandud ka Sindi gümnaasiumi õpilane Sebastian Roosaar, kes sel sügisel alustanutest on kõige tublim olnud. Väike kahtlusevärin oli küll südames, kas mitte liiga vara, kuid Sebastian tegi oma esimese võistluse väga korralikult. Esimes kahe sõidu järel oli ta isegi liider, kuid siis andis valgel ja punasel natuke tagasi ja taandus neljandaks. Keskmistel radadel suutis ta ennast teisele positsioonile trügida, kuid viimases sõidus mustal rajal tegi ta vahetult enne lõppu sõiduvea ja kaotas teise koha veerand ringiga! Lõppprotokolli 10. koht. Esimese korra kohta igati tubli sõit! Hiljem protokolli vaadates oli näha, et just valgel ja punasel rajal ära antud ringid jätsid Sebastiani finaalist välja. Puudu jäi 2 ringi!

A grupis hoidsime muidugi põialt Karinile ja alguses sujuski kõik ilusti, kuid poole võistluse peal juhtunud kokkupõrkes tuli Karini mudelil mootor lahti ja mudel läks remonti. Kiiruga parandatud, jäi joode siiski nõrgaks ja tuli uuesti lahti. Kaiar võttis asja enda peale ja parandas veelkord Karini mudeli, mis seekord ilusti lõpuni vastu pidas. Kaotatut tasa teha ei olnud enam lootustki ja nii jäi Karin seekord finaalis viimaseks. Kolm esimest:

1. Rasmus Blitner, Äksi – 392 ringi
2. Kaur Erik Tamm, Äksi – 384 ringi
3. Benno Bert Põldäär, Haapsalu – 368 ringi

PR-24 klassis oli suureks küsimärgiks Kaiari ja Marguse duell, sest mõlemal oli reitingutabelis võrdselt 61 punkti. Võistluse algus oli tasavägine, kuid teises pooles hakkas Margus Kaiaril eest ära sõitma ja lõpuks oli vahe 13 ringi. Meie võistlejatel midagi ei äpardunud ja sõitsid oma sõidud korralikult lõpuni. Väga tasavägise duelli pidasid maha Karmen ja Andy, vahetades omavahel kohti, kuid lõpuks jäi siiski peale Andy, edastades Karmenit ca 1,5 ringiga. Ka tagapool oli väiksemaid nagistamisi, kuid mitte olulisi.

Esimeseks tuleprooviks võistlema pandud Sindi gümnaasiumi õpilane Sebastian Roosaar Foto Urmas Saard

3. Andy Aron, Sindi – 355,71 ringi

Kui viimase võistluse viimased punktid olid reitingutabelisse kantud ja lõplik paremusjärjestus karikasarjas selgunud, võis asuda diplomite ja karikate väljajagamisele.

Noorte N-14 klassi kolm esimest:

1. Kaur Erik Tamm, Äksi – 106 punkti
2. Mikk Bauer, Haapsalu – 87 punkti
3. Benno Bert Põldäär, Haapsalu – 73 punkti

Karin parandas oma positsiooni eelmise aastaga võrreldes ja võitis 8. koha karika. Üldse jagatakse noortele välja 12 karikat.

Oma esimese karika sai seekord ka Sebastian Roosaar, kellele anti noorima osavõtja karikas.

3. Ranno Põhjakas, Tallinn – 10,25 punkti

Peale karikate väljajagamist avati hooaja lõpetuseks šampusepudelid ja lastele vahujoogi pudelid. Ka ei puudunud traditsioonilised kringlid, üks magus ja teine soolane. Keelekasteks sai peale juua morssi.

Sel aastal tegi Sindist supertulemuse Andy Aron, tuues igast klassist koju kaks karikat. Karmeni saak jäi kesisemaks, kuna sel aastal ta enam juunioride arvestuses võistelda ei saanud. Sama saatus saab tuleval aastal osaks ka Andyle nii et meie väga edukad aastad saavad selleks korraks otsa. Jääme lootma meie järelkasvule, kuigi nii Andy kui ka Karmen ei viska veel püssi põõsasse.