Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

aprill 2017
E T K N R L P
« märts   mai »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sindi linna sünnipäev laada ja kultuurisündmuste melus

Sindi linnaõiguste saamise 79. aastapäeval peetakse kolmandat korda laata, korraldatakse linnaekskursioone ja pööratakse tähelepanu 180-aastasele Sindi gümnaasiumile. Sindi muuseum üllatab oma programmiga.

Videousutlus Kadri Kärg-Varrisega

Sindi lipp Foto Urmas Saard

Sindi lipp. Foto: Urmas Saard

Päeva peakorraldaja Kadri Kärg-Varris ütles, et käesoleva aasta keskseks teemaks valiti tänavu 180. sünnipäeva tähistav Sindi gümnaasium. „Selle raames toimuvad gümnaasiumis „Legendide tuurid“, mis tutvustavad lisaks ajaloolistele faktidele ka muid põnevaid seiku ja sellest koolist sirgunud säravaid inimesi. Meeleolukaid lugusid on võimalik kuulda Jaan Pärnast, Anu Välbast, Alar Aigrost, Allar Rajast, Andrus Nagelist, Hans Miilbergist, Indrek Raadikust ja Kaido Külaotsast.“ Linnaekskursioone viib läbi Marko Šorin ja tuleb olla valmis ka üllatusteks. Linnatuurile väljub rong kell 12.00 ja 13.00. „Kuna tegemist on eksklusiivse ringkäiguga, siis on kohtade arv piiratud! Piletiraha ei küsita, aga oodatud on annetused, millest saadav tulu läheb Julius Seljamaale mälestusmärgi püstitamiseks,“ selgitas Kärg-Varris.

Nagu korralikule laadale kohane, saadab kogu päeva ka meelelahutuste kava. Päeva juhib positiivsusest pakatav laulja ja näitleja Peeter Kaljumäe. Esinejatest on kohal Murueided, Meelelahutusklubi Kuu naisrühm, Omasoodu, Sindi laulukoor, Ruubensi tüdrukud, Happy Dancers ja teised.

Loomulikult on mõeldud ka lastele. Ringi sõidab Sindit tutvustav rong, batuutidega on kohal Kriipsujuku mängutuba, saab kiikuda, karussellil tiirutada ja võib poniga ratsutada. Kell 13.00 on Sindi Seltsimajas tasuta etendus „Muinasjutt kuldsest kalakesest“.

Müügiks on lilled, istikud, toidukaup, tööstuskaup, vanakraam ja palju muud. „Hooaja avapauk on ka kirbuturul. Seega on viimane aeg teha ära kodune kevadkoristus.“

Linnaõiguste saamist tähistab ka Sindi muuseum koos Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonnaga. Avatakse fotonäitus ringkonna ajaloost ja tegevusest, mille on koostanud Pärnu jaoskonna esinaine Karmen Vesselov. Muuseumis esineb oma kavaga Sindi gümnaasiumi näitlejate pere. Näeb tantsu, kuuleb flöödi mängu ja muud põnevat.

Urmas Saard

Samal teemal:

Fotograaf Haide Rannakivi pildistab kõik Sindi elanikud ühele pildile Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindi tähistas linnaõiguste saamise aastapäeva

Juhannes Kask Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindi laadal oli 131 müügiletti ja kuraditosin korda esinejate lavale ilmumist

Comments are closed.