Eesti võistkonnad on seeniorite korvpalli EM-il medalikursil

Serbias Novi Sadis toimuvad 24. juunist kuni 3. juulini FIMBA Euroopa 9. meistrivõitlused korvpallis seenioritele, millest võtab osa üle 100 võistkonna 22 riigist, sealhulgas 5 Eesti võistkonda 62 mängijaga. Senini pole Eesti võistkonnad FIMBA EM-idelt kuldmedaleid võitnud, küll aga on toodud kõige kirkamaid medaleid MMidelt.

Eesti N 50+ naiskond avamisel

Käesolevatel võistlustel on kõik Eesti võistkonnad saanud alagruppidest edasi ning võitlevad medalite eest.

Meeste 35+ vanuseklassis võistlev Mooste Mõis SK võistkond võitis esimeses kohtumises väga tugevat Serbia B võistkonda 77:69 (suuremad skoorijad Veljo Vares 38 p ja Helikar Haabma 17 p). Teises kohtumises alistati Sloveenia esindus 86:56 (resultatiivsemad Mario Polusk 25 punktiga, 23 punkti Veljo Vares, 19 Janar Heering). Alagrupi võiduga tagati pääs otse poolfinaali ning vastast oodatakse paarist Serbia B – Kreeka. Poolfinaalmäng toimub 1. juulil.

Naiste 45+ võistkond võitis veerandfinaalis kindlalt Lätit 47:26 ning kohtub poolfinaalis Ukraina naiskonnaga.

Naiste 50+ võistkond kohtub neljapäüeval, 30. juunil pikakasvulise Läti naiskonnaga. 50+ naiste vanuseklassis osalevad Venemaa, Soome, Horvaatia, Läti, Saksamaa kahe naiskonnaga, Tsehhi ja Eesti naiskond, vanusegrupis on rohke osavõtt ning esindatud tugevad korvpallimaad.

Eesti 35+ meeskond Mooste Mõis SKEesti naiskond võitis pingelises mängus Venemaad 35:31, teises mängus Saksamaad 45:24 ning kolmandas Horvaatiat 66:26 ning kindlustas alagrupi esikoha ja pääsu poolfinaali.

Meeste 60+ võistkond võitis veerandfinaalis Venemaa võistkonda 72:52 ning kohtub poolfinaalis Sloveeniaga.

Meeste 70+ võistkonna vastaseks poolfinaalis on Venemaa.

Poolfinaalid toimuvad Novi Sadis 30. juunil ja 1. juulil ning finaalid 2. ja 3. juulil.