Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

veebruar 2016
E T K N R L P
« jaan   märts »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

Tulekul Baltica 2016 Pärnu eelpidu

Kahekümnendat korda kohtuvad Nooruse Majas Pärnu folklooriseltsid, lauluansamblid ja pillimehed. Traditsiooniline folklooripidu toimub Pärnu Rääma linnaosas igal aastal Eesti Vabariigi aastapäeva paiku, sedakorda 20. veebruaril algusega kell 14:00.

Räämapidu Foto pressisõnumiga

Räämapidu. Foto: pressisõnumiga

Tänavu on peo korraldusmeeskonnas Pärnu Aianduse- ja Mesinduse seltsi eestvedaja rahvalaulik Terje Ojaste ning pärimusmuusikud Esta Ruusmann ja Olavi Kõrre, kes ühtlasi kannavad peo peremehe ja perenaise rolli.

Rääma folklooripidu on alati olnud üheks osaks Rahvusvahelise Folkloorifestivali Baltica piirkondlikest ülevaatustest ja eelpidudest, kus folkloorieksperdid saavad kohalikele tegijatele tagasisidet anda, selgitab Baltica 2016 avalike suhete juht Kristin Viljamaa. Iga pidu kujuneb erinevate esinejate tõttu omanäoliseks, kuid jääb alati ühesuguse formaadi juurde. Esinemiskavad on rühmad ette valmistanud vastavalt maakonnas säilinud pärimusele ja esitanud teadaolevalt võimalikult autentselt. Iga folkloorirühma esinemise ajal jäävad teised osavõtjad pealtvaatajateks.

Sel aastal minnakse peoga pärimusele hoopis lähemale. Kõik erinevas vanuses tantsijad, lauljad ja pillimehed, umbes 200 inimest, osalevad kõiges. Teineteisele õpetatakse tantse ja laulumänge ning lauldakse regilaule.

Peol osalevad folkloorirühmad Kunglarahvas, Räämakad, Kägara, Kaasike, Mesilane, Kaera-Jaan, Mummod, Kullero ja Rannalised oma särasilmsete juhendajatega.

Ühiseks ansambliks koonduvad kõikide tantsurühmade pillimehed: kandlel Malle Mölder, akordionitel Ants Tugedam, Lii Oll, Aivo Sildoja ja Timo Dreimann, kitarridel Ain Luhtjärv ja Kalev Kalden, kontrabassil Jüri Verlin, viiulitel Marika Leibak, Anu Kuusk, Olavi Kõrre ja Esta Ruusmann ning torupillil Karolin Übner.

Pärimuspidu Baltica toimub jaaniajal. Tähelepanu keskmesse tõstetakse suvist pööripäeva ja väärtustatakse aastaringselt teistegi pühade ja pärimuslike tähtpäevade pidamist. Pärimuspidu toob kokku üle Eesti folkloorirühmad, pillimehed ja pärimuskultuuri hoidjad.

Priipääsmega folklooripeole oodatakse kõiki, kes soovivad taaselustada esivanemate peotraditsioone! Pidu lõpeb viimase pastlapaari auklikuks kulumise järel. Pidu toetavad Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp ja Pärnu Linnavalitsus.

Comments are closed.