Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

aprill 2015
E T K N R L P
« märts   mai »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Rannametsa Luitejooksu üheks osaks on Eestis ainulaadne Koerte Luitekross

19. aprillil Rannametsa külas Häädemeeste vallas toimuv Rannametsa Luitejooks tähistab Pärnu Kahe Silla Klubi ja kevad-suvise liikumishooaja algust.

Meenutus 2013 a Koerte Luitekrossist Foto Urmas Saard

Meenutus 2013 a Koerte Luitekrossist. Foto; Urmas Saard

Luitemaa looduskaitseala läbiv 8,3 km pikkune männimetsaalune rada pakub kauneid loodusvaateid ning mõõdukat sportlikku väljakutset igaühele. Spordipäeva programmis jagub tegevust kogu perele, lisaks põhijooksule on kavas käimine-kepikõnd (Luiteretk), kus esmakordselt saavad soovijad minna ka ajavõtuga käimisdistantsile.

Kõikide koerasõprade rõõmuks toimub taaskord ka Eestis ainulaadne Koerte Luitekross (5,4 km). Koertekross ehk koerte maastikujooks (canicross) on spordiala, mis sobib harrastamiseks metsa- ja maastikusörki armastavale koeraomanikule. Rahulikumat jalutustempot eelistavad koeraomanikud on aga oodatud esmakordselt toimuvale matkadistantsile – Koerte Luiteretkele (8,3 km).

Lisaks saavad lastejooksudel oma võimed proovile panna pere noorimad. Lastejooksudele on oodatud on kõik 2-11. aastased poisid ja tüdrukud, kellel tuleb läbida ca 400m pikkune metsaalune rada. Pärast lastejooksusid on avatud laste hoiu- ja mänguala nendele, kelle vanemad jooksma või kõndima lähevad.

Meenutus Koerte Luitekrossist 2013 Foto Urmas Saard

Meenutus Koerte Luitekrossist 2013. Foto: Urmas Saard

Luitejooksul edastatakse ka riikliku kampaania Südamenädala sõnumeid, millega kutsutakse inimesi rohkem oma südame tervisele tähelepanu pöörama. Rinnanumbri ettenäitamisel saavad osalejad teha tasuta terviseteste, näiteks mõõta vererõhku, veresuhkru ja  kolesterooli taset.

Käesoleval aastal on korraldus vastu võtmas ligi tuhatkond osalejat. 13. aprilli seisuga on Luitejooksule registreerinud 520, käimisdistantsidele 200, koertesündmustele 100 ning lastejooksudele ligi 50 spordisõpra.  Kõikidele distantsidele saab eelregistreerida koduleheküljel www.2silda.ee ja Pärnu Keskuse (Aida 7, Pärnu) infoletis kuni 17.04.2015 kella 17.00-ni. Võistluspäeval toimub registreerimine kohapeal.

Rannametsa Luitejooks koos Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ning Kahe Staadioni jooksuga kuulub Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja ning motiveerib spordisõpru hooaja ringselt harrastama.

 

Comments are closed.