Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

juuni 2014
E T K N R L P
« mai   juuli »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Esmakordselt algab kursus loodusgiididele looduse vahendamiseks puuetega inimestele

Homme alustatakse Eestis esmakordselt kursusega, mille raames koolitatakse välja loodusgiidid, kes on edaspidi suutelised loodust ka puuetega inimestele vahendama.

Kursus viiakse läbi vastvalminud Puhta vee teemapargi õppekeskuses projekti ”Erivajadus nõuab erilähenemist!” raames loodusgiididele, kes projekti tulemusena on pädevad looduse abiga nii puudega kui ka terve inimese vaimset ja sotsiaalset tervist ning heaolu edendama.

Siiani pole Eestis veel sarnaste oskustega inimesi koolitatud. Nii projekti kui ka kursuse raames pööratakse tähelepanu puuetega inimeste vajaduste täimisele ja võimaluste parandamisele Eestis.

Kursusel osalevad peamiselt Puhta vee teemapargi ja lähipiirkonna looduse tutvustamisega seotud loodusgiidid. Huvi kursuse vastu on olnud loodusgiidide ning puuetega inimeste organisatsioonide poolt suur, näiteks osalejate nimekiri täitus mõne päevaga ning praktika raames loodusesse viidavate puuetega inimeste arv on täitunud. 

Projekti peaeesmärgiks on parandada erivajadustega inimeste inimõigusi, tagades neile tavainimestega võrdsed võimalused looduses leiduva kogemiseks ja selle tervendavaks mõjuks. Parandatakse ka loodusgiidide suutlikkust tegeleda sihtrühmadega, kes vajavad erilähenemist. Projekti raames kaasatakse praktikaetappi ka erivajadusega noored ja täiskasvanud, et koolitusel osalejate teoreetilisi teadmisi kinnistada. Selleks kasutatakse praktikabaasiks olevas Puhta vee teemapargis spetsiaalselt erivajadustega inimeste jaoks välja töötatud hariduslikke õppeprogramme.

Projekt lõpeb detsembris kõikide projekti osapoolte ühise sündmusena looduses ning koolituse läbinud kursuslased saavad tunnistuse, misjärel on neil võimalik ametliku loodusgiidina pakkuda looduse vahendamise teenust ka erivajadusega inimestele.

Pikemas perspektiivis aitab loodusgiidide kutseoskuste täiendamine arendada ja edendada Eestis puuetega isikutele mõeldud rekreatiivseid võimalusi ja teenuseid looduses.

Kursuse idee sündis koostöös loodus- ja sotsiaalvaldkonna organisatsioonidega. Rakendatakse uusi teadmisi ja oskusi, et erivajadusega inimeste inimõigusi ja heaolu edendada.

Kursuse partneriteks on Eesti Giidide Liit, MTÜ Eesti Omastehooldus, SA Haraka Kodu, Salukool ja Türi Toimetulekukool.Kursuse läbiviimist toetab rahaliselt Vabaühenduste Fond ja MTÜ Ökokratt.

Comments are closed.