Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

november 2012
E T K N R L P
« okt   dets »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Helsingi mardilaat algas seminaridega

Kuigi Helsingi mardilaat algab ametlikult täna, juhatasid Läänemaa teema eile sisse kaks seminari.

Eile hommikul toimus Eesti saatkonnas ettevõtlusseminar, kus maavanem Innar Mäesalu tutvustas investeerimisolusid Läänemaal ja oma ettevõtluskogemusi jagasid Haapsalu Uksetehase juht Ago Soomre ja Lade omanik Gerhard Eberle.

Seminaril kuulajana osalenud Egon Erkmann ütles, et räägitu oli põnev ja kasulik.

Eile pärastlõunal olid aga mardilaada toimumiskohta Kaapelitehasesse oodatud turismiasjalised. Läänemaa turismijuhi Anneli Haabu sõnul oli huvi oodatust suurem ja tekkis isegi kartus, et istekohti ja jagatavaid materjale ei jätku.

Kuulajaskonna moodustastasid laeva- ja turismifirmade esindajad ja ajakirjanikud.

Ettevõtluse arendamise sihtasutuse korraldatud seminaril oli Läänemaal enda tutvustamiseks 40 minutit ja maakonda esitleti kolme teema kaudu: sport, loodus ja kultuur. Iga ettekande juhatas sisse mardilaada tarbeks valminud temaatiline filmilõik.

Haapsalus tegutsev soomlasest ettevõtja Markku Lehtonen rääkis siinsetest tervise- ja sporditurismi võimalustest, tutvustades olemasolevaid spordibaase ja spordialasid, mida Läänemaal harrastatakse.

Estonian Nature Toursi juht Marika Mann tutvustas Läänemaad loodusturismi sihtkohana – meelitades siia külastajaid kaunite looduspiltidega. “Ma elan ise Matsalus ja tean, millest ma räägin,” lõpetas Mann oma südamliku ettekande.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles rääkis talle omases humoorikas võtmes Haapsalu ja Läänemaa kultuurikalendrist.

Samal ajal käis tihe askeldamine näitusesaalis, kus eksponentide saabumiseks ettevalmistusi tehti. Eile õhtupoolikul saabusid mardilaadale ka Läänemaa käsitöölised ja esinejad. Kokku esindab Läänemaad Helsingi mardilaadal sadakond inimest.

Mardilaat on Soomes suurim Eestit tutvustav üritus. Selle peakorraldaja on Soome–Eesti kultuuriselts Tuglas-seura ja suurpartner on EAS Turismiarenduskeskus.

Haapsalu ja Läänemaa poolt on üritust korraldamas MTÜ Läänemaa Turism, Läänemaa Arenduskeskus, Haapsalu linnavalitsus, Lääne maavalitsus, Läänemaa omavalitsuste liit ja MTÜ Kodukant Läänemaa.

Comments are closed.