Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

september 2012
E T K N R L P
« aug   okt »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Rakvere koolide hariduselu koondub “Loodusaasta – terves kehas terve vaim” teema alla

Keskel Toomas Varek ja Martti Marksoo

Rakvere koolid tähistasid kooliaasta algust eile õhtul kell 18.00 ühise kogunemisega Rakvere Reaalgümnaasiumis, kus Rakvere linnapea Toomas Varek juhatas sisse metsapealinna Rakvere hariduselu ühise teema-aasta, milleks on „Loodusaasta – terves kehas terve vaim“. Tänavune ühine teema-aasta aitab paremini teadvustada noortele tervislikkuse vajadust. Loodusel ja meid ümbritseval keskkonnal on oma osa selles, et inimene oleks terve nii vaimult kui ihult. Igal aastal veab koolide teema-aastat üks kool, tänavu on selleks Rakvere Reaalgümnaasium, kes jagab oma positiivseid kogemusi ka teistele koolidele.

Toomas Vareki sõnul kasvas möödunud õppeaasta Rakvere koolide kodanikuks kasvamise aasta sujuvalt üle terve kodaniku kasvatamisele, mis on samuti aluseks kodanikuühiskonna loomisele. Möödunud õppeaastal keskendus Rakvere hariduselu kodanikuks kasvamise teemale, ühistegemisi vedas Rakvere Eragümnaasium.  „Loodan, et kahe aastaga jõuab eelmisel aastal Reaalgümnaasiumist alanud mõttelaad hakata vilju kandma ja see annab tugevama aluse kodanikuühiskonna loomisele. Ühine teema-aasta aitab paremini teadvustada noortele tervislike eluviiside vajalikkust. Inimese tervena olemises on oma osa loodusel ja meid ümbritseval keskkonnal.“

Rakvere Reaalgümnaasiumi direktor Martti Marksoo tutvustas Reaalgümnaasiumi kui teema-aastat eest vedava kooli suuremaid ettevõtmisi alanud kooliaastal. Metsapealinna koolina pöörab Reaalgümnaasium oma pilgud metsale – septembri lõpus on koolil kavas avada metsa ja metsa kasutust tutvustav näitus, läbi viia kõiki kooliastmeid hõlmav ülelinnalise viktoriini. Novembris kavandatakse messilaadset tervislikke eluviise tutvustava päeva, kus saab maitsta omavalmistatud toite, aga ka kuulata loenguid tervislikust toitumisest, toitumishäiretest, energiajookidest, toitumisega seotud müütidest jmt.

Õhtusel kokkusaamisel edastas Rakvere Linna Algkooli esindus teistele linna koolidele Sillamäelt toodud koolirahu sõnumi ametliku osa lõpetuseks - koos on hea, mis samas ühiselt ette loeti. Pärast teema-aasta väljakuulutamist järgnes kooliaasta alguse pidu, kus muusikat tegi ansambel Tuli ja Livingstone. Möödunud õppeaastal keskendus Rakvere hariduselu kodanikuks kasvamise teemale, mida vedas Rakvere Eragümnaasium.

Comments are closed.