Põhja-Eesti kõrgeimal tipul Emumäel kihutasid 200 jooksjat

Eile toimus Põhja-Eesti kõrgeimal tipul Emumäel 8. jooks, kus osales 200 võistlejat. Jooks on tuntuks saanud kui Eesti esimene mäejooks. Raja kõrgeima ja madalaima punkti vahe on ligi 50 meetrit, jooksjad peavad seda kõrgust võtma korduvalt.

Jooksu võitis Elar Vulla. Tema 10 km distantsi võiduaeg oli 33.39. Vulla võidutses sellel
tehniliselt raskel jooksul juba viiendat korda. Teisele kohale tuli Meelis Piirsalu (35.24) ning kolmandale Raivo Alla (35.41).
Naistest saavutas esikoha Tiina Idavain (44.52), teisena finišeeris Evelyn Himma (46.16) ning kolmandana Kaili Sirge (46.58).

5,5 km distantsil olid kiireimad mehed Anton Basmanov (21.18), Taavi Kilki (21.22) ning Risto Põlluste (21.52). Naistest võidutses lühemal distantsil viiekordne esikoha omanik Kelly Nevolihhin (24.07), talle järgnesid õde Kille Nevolihhin (26.48) ning Anneli Haljaste (27.57).