Kylauudis.ee

on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele. Loe lähemalt!

ENFRDEESFILVVRO

Kaastööd ja kirjad
palume saata e-posti aadressil info@kylauudis.ee

Nädala mõte

"Pilk üle õla ja sammuga edasi."

Vaata nädala mõtete arhiivi!

Viimased uudised

Arhiiv

Sõbrad, toetajad

september 2010
E T K N R L P
« aug   okt »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

2. oktoobril Valga mihkliturg ja pidu

Laupäeval, 2. oktoobril kell 9-15 peetakse Valga muuseumi hoovis, Kesk tänavas ja Säde pargis mihkliturgu.

Päeva juhib Jorh Adniel Kiir Paunverest (O. Lutsu huumoripreemia laureaat Margus Abel). Kultuuriprogrammis kultuurikeskuse ees esinevad Pärnumaa Mandoliiniorkester Olavi Kõrre juhendamisel, orkestriga soleerib Melani Tali suupillil. Valga linna rahvatantsurühmad Pilleriin, Rukkilill, Sõsarad, Valge maja laulukoord, folkbänd Valgõ jänes – vabariigi parimad jahisarve puhujad, folklooriansambel Hõpõhelme’ ja Meremäe mehe’ . Samas kohas selgitatakse välja tugevaim Mihkel.

Muuseumis: konkurss-näitus “Sügis aias, metsas ja purgis” ja koduleiva konkurss. Kultuurikeskuses: koduveinide degusteerimine, hindamine ja oksjon. Esineb segakoor Rõõm. Rahvuslikud õpitoad: rahvuslike motiivide joonistamine kotile. Registreerida telefonil 5556 3735, A. Hulkko.

Valga muuseumi ees: Mõniste muuseumi lambaprogramm: lamba pügamine (puulambal naturaalse nahaga), luuvalu – lõnga ketramine pesemata villast, seljavalu – kasuka valmistamine pesemata villast või nahast, villa pesemine, viltimine, kraasimine, ketramine jne ja Valga Muuseumi vanaaegne laadalett. Avatud on Valgamaa sepa Mart Salumaa sepikoda. Metsatarga teemajas pakub Metsamoor energeetilisi teesid.

Säde pargis: Raja Talu miniloomad ja ponisõit lastele. Rohevahetuse nurgake – sügiseti kaevatakse välja erinevaid püsikuid ja selle asemele, et need kompostihunnikusse visata, too taimed turule ja inimene, kellele on just see taim veel puudu, saab selle rohevahetusnurgast.

Kultuurikeskuse ümbruses: lastele batuudid, elektriautod, näomaalingud, asfaldijoonistuste võistlus “Sügis korvis”.

Kuni 28. septembrini toimub registreerimine kauplemiseks Mihkliturul (müügiplats tasuta), koduleiva küpsetamise konkursile ja konkurss-näitusele “Sügis aias, metsas ja purgis” telefonil 5591 5446, e:post: mainorman@hot.ee. Koduveinide konkursil osalemiseks registreerida telefonil 5646 7946.

Rohkem infot aadressilt www.valga.ee või telefonil 5345 3457.

Comments are closed.